מסעדת קפרון, עראבה

"קום והתהלך בארץ," ציווה עלינו הפזמונאי, "וודאי תפגוש בדרך שוב את ארץ ישראל". ועם זאת, במקרים רבים אני מוצא כי ככל שאני ממשיך לשוטט בארץ, אני פוגש את ארץ ישראל שלא הכרתי. כלומר, לא "שוב" אני פוגש אותה, אלא מחדש. המקרה של הביקור הראשון שלי במסעדת "קפרון" ממחיש זאת היטב.

ישראל מפוצצת במסעדות מזרחיות. אבל מה זה בכלל "מסעדה מזרחית"? בניגוד לתהייה הפילוסופית הדומה שהעליתי כאן בעבר, הפעם אני לא מתכוון לפרק את המונח "מסעדה מזרחית" למרכיביו הסגוליים ולהבין כמה אפשר להוריד מהם ועדיין להישאר עם "מסעדה מזרחית". להיפך, הפעם אני תוהה בקול רם עד כמה אפשר להוסיף ועדיין להישאר עם "מסעדה מזרחית" כפי שאנחנו מדמיינים אותה.

אז מה עובר לכם בראש כשאתם חושבים על "מסעדה מזרחית"? חלל רועש ובלתי-מעוצב-בעליל? שולחן שמועמס בצלוחיות קטנות עם מיני סלטים פשוטים, בשיטת אכול-כפי-יכולתך? נתחי בשר מוכרים על שיפודים? ומה אם אגיד לכם שמסעדת "קפרון" מעוצבת ומסוגננת? ומה אם אגיד לכם שבין שלל הצלחות המועמסות שם על השולחן – ויש שם עשרות מהן – מופיעות גם מנות לא כל כך פשוטות (למשל, גבינת חלומי מטוגנת)? ומה אם אגיד לכם שהתפריט שם כולל גם מאכלי ים? עדיין תחשבו שמדובר במסעדה מזרחית?

למסעדת "קפרון" חזרתי מספר פעמים, וכל ביקור שם היה מוצלח ביותר. הטעמים המרעננים, האירוח המופתי, המחירים הנוחים (קצת יותר יקר מ"מסעדה מזרחית" "רגילה"), המיקום המשגע – אלו יחדיו הופכים כל ביקור שם לחוויה.

אז אולי בכלל לא צריך לקטלג, ואולי בכלל כל מסעדה במזרח התיכון היא "מסעדה מזרחית" מעצם שיוכה הגיאוגרפי. ואולי אנחנו קוראים למסעדה "מזרחית", כי לא נעים לנו לקרוא לה "ערבית". ואם כך, מסתבר שיש מסעדות ערביות מכל מיני סוגים (יש אפילו מסעדות ערביות איטלקיות…)

אבל בכל הנוגע לכנאפה – יש כללים ברורים והגדרות נוקשות. הכנאפה שמוגשת במסעדת "קפרון" – ושלא אשכח, נא לא להתבלבל עם קפה "קפרון" שנמצא לא רחוק משם – בסוף הארוחה, בלי שמבקשים אותה אפילו, מגיעה בצלחת עגולה, היא אישית ונאפית במקום. אם אתם מחפשים בכל זאת הגדרה, היא שייכת לסוגה שנקראת "כנאפה של מסעדה" (נא לא להיראות יותר מדי מופתעים). האטריות פריכות מאוד, הגבינה קצת מתוקה מדי וחסרה את הניצוץ המיוחד שהופך אותה לעסלית. התוצאה, בסך הכל, קצת מפונפנת אבל לא רעה בכלל. אחרי הכל – אם נחזור לענייני ההגדרות – לא מדובר בכנאפיה, אלא במסעדה שמתמחה באזורים קולינריים אחרים לגמרי.

  

מסעדת קפרון [פייסבוק]
עראבה
04-6746252

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.