ממתקי עבד אלהאדי, חיפה

השוק בוואדי ניסנאס הוא אחד מן השווקים האהובים עליי בארץ. הוא קומפקטי בגודלו, אך עשיר במראות, ריחות וטעמים. למרות שהפך בשנים האחרונות לאטרקציה תיירותית, נשאר השוק "אמיתי", והקהל המקומי היומיומי שלו הוא עדיין זה שנותן את הטון. בפרט, הוא משלב בצורה מעניינת בין חנויות-רכש לבין בתי אוכל – ואלו גם אלו הם בעלי ציביון ייחודי.

גבולות הגיזרה של השוק אינם מוגבלים לרחוב הוואדי – הרחוב בו ממוקם חלקו העיקרי של השוק – ובדרך כלל "מספחים" אליו המתייחסים אליו גם את החלקים הקרובים אליו של רחוב אלנבי, כמו גם את החלקים הקרובים אליו של רחוב חורי. אחד הראשונים שהפך את שוק ואדי ניסנאס לתחנת חובה בעבור פודיז – אז עוד לא קראו להם ככה – היה גיל חובב, שהיה בין הראשונים שהביאו אל הסלונים שלנו את מיטב ניחוחות האוכל מן השווקים. עיריית חיפה אימצה בחום את "מסלול הטעמים של ואדי ניסנאס", אותו פירסם חובב לפני שנים אחדות, ושילטה את אזור הוואדי בהתאם. מאז, זמינה המפה גם בגירסה דיגיטלית.

אחת מן התחנות במפה – תחנה מס' 11 – היא ממתקיית עבד אלהאדי (שעל פי השלט של החנות, מוכרת "ממתקים מזרחיים וארופיים". ממתקים אירופיים לא מצאתי שם (וגם לא חיפשתי), ממתקים מזרחיים – קשה לפספס. המקום מפורסם בהרים של בקלאוות ושאר מתוקין בישין, שיוצרים ביחד משטח ענקי מרשים ביותר. גם בממתקיות בהן יש מגוון סוגי בקלאוות – הן, בדרך כלל, לא מוצגות ככה, אלא בצורה מעודנת יותר. יש קסם בהמוניות הזו, אני מודה. ועם זאת, אותי מעניינת מכולם הכנאפה, אשר שוכנת לה בקצה המשטח, כמעט בודדה, כמו אגם קטן ושקט בלב איזור הררי.

כבר אכלתי כאן בעבר, וזכרתי כי הכנאפה במקום אינה מן המשובחות. ועם זאת, החלטתי לתת צ'אנס נוסף למקום. בכל מקרה, לא היתה בכוונתי לכתוב ביקורת על בסיס זכרוני הרעוע. אז אולי זכרוני אכן תיעתע בי, ואולי הפעם ההיא היתה, באופן חריג, לא מוצלחת במיוחד, כי הכנאפה שמצאתי כאן עכשיו היתה בבחינת תגלית מרעננת. חלקה העליון של שכבת הגבינה – שהיא מן הז'אנר המתוק – אוורירי למדי, החלק התחתון מעט קשה. אם להמשיך את דימוי האגם, הרי שהרגשתי קצת כאילו אני שט על עננים מעל האגם, אך יושב על מצע בטוח. ביחד, הדבר יוצר מירקם וטעם מעניינים מאוד. שכבת האטריות דקה מאוד, כמעט לא מורגשת. וההפתעה הגדולה נתגלתה בדמות שברי פיסטוקים שעיטרו את המנה. הפיסטוקים סייעו בשבירת המתיקות העזה ובשבירת המירקם הרך. ללא ספק, הפיסטוקים הקפיצו את המנה למחוזות אחרים לגמרי מאלו המקובלים בכנאפיות ארצנו, ובזכותם הוספתי חצי פיסטוק לדירוג הכולל.

   

ממתקי עבד אלהאדי [פייסבוק]
רחוב שחאדה 3, חיפה
04-8521905

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.