ממתקי אחמד מחרום, נצרת

אז את דעתי על נצרת כבר קראתם… ואם כך, אנצל את במת-הפוסט-הנוכחי כדי לתת לקוראים הנאמנים עצה קטנה: אם אתם נתקלים בכנאפיה בליבה של עיר ערבית ומתהדרת בכך שהיא בעלת כשרות למהדרין – למשל, בד"צ בית יוסף – תברחו מהמקום כל עוד נפשכם בכם! לצערי, גיליתי את העובדה הזו מאוחר מדי, רק אחרי שביקרתי במקום.

כמו "ממתקי הידידות" מן הפוסט הצמוד, גם "ממתקי אחמד מחרום" היא ממתקייה מפורסמת ומרווחת. וכמו "ממתקי הידידות", גם זו האחרונה אינה יכולה להתגאות בכנאפה משובחת… מדובר בכנאפה מן הז'אנר העבה – שיכבת האטריות כאן עבה ופריכה ושיכבת הגבינה עבה אף היא. עקרונית, אין לי בעיה עם הסוגה הזו, כל עוד היא עשויה היטב. וכאן היא לא… שיכבת הגבינה מתוקה מאוד. מאוד. מאוד מאוד. ואני מתכוון מאוד מאוד מאוד. כל כך מתוקה עד שאי אפשר להתרכז בשום דבר אחר. רק במתיקות.

כשחזרתי מן הביקור בנצרת ושטחתי את תלונותיי על הכנאפה בפי מכרה תושבת המקום, היא התפלאה. אחרי רגע, היא התעשתה, ובמקום לדבר על חוויותיה החיוביות מן המקום, היא אמרה: "איך לא אהבת? אנשים באים במיוחד מחו"ל בשביל הכנאפה הזו!". במקום להתנצל או להתגונן, השבתי לה: "אלו שבאים במיוחד מחו"ל – מה יגידו? שלא היה טעים?!"… אז אמנם לא הגעתי מחו"ל, רק מאזור השרון, אך אין לי בעיה לומר בפה מלא – מלא במים, כמובן, כדי להעביר את הטעם המתוק… – שלכנאפה הנצרתית אין לי טעם לחזור…

 

ממתקי אחמד מחרום
אכסאל 1, נצרת
04-6554239

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.