כנאפה באילת, אילת

על מה אתם חושבים כשאתם שומעים את המילה "אֵילַת"? אתם בטח חושבים על חופש, שמש, ים, טיסה קצרה (או נסיעה ארוכה), מלונות "הכל כלול", צרפתים, טיילת… אולי אתם חושבים "יותר טוב בעקבה". אולי אתם חושבים על דגל הדיו. אתם בטח לא חושבים על כנאפה…

ובאמת, היה מפליא לגלות – בחיפושים לקראת החופשה באילת – כי בעיר הדרומית נמכרת לאחרונה כנאפה. ולא רק כנאפה, אלא שלל מאכלים דרוזיים אותם מכינים זוג שעזב את היישוב עוספיה ועבר להתגורר בעיר השמש הנצחית. נכון לעכשיו, מכינים בני הזוג את המאכלים בביתם ומשלחים אותו משם לכל רחבי העיר. בקרוב אתם עשויים למצוא את המאכלים שלהם בדוכן בעיר. אני טעמתי את הכנאפה כשהיא עדיין חמה חמה, בתחילת מסלול המשלוחים.

הביס הראשון היה מוזר משהו. הכנאפה שהונחה על מגש האלומיניום היתה עדינה מאוד. שכבת הגבינה היתה עדינה ואוורירית – ממש לא כמו שכבת הגבינה המורגשת מן הכנאפיות המוכרות לי. שכבת האטריות היתה עדינה – בקושי אפשר היה להרגיש אותן, הן היו רכות מאוד ונימוחות. הטעם כולו היה עדין מאוד. כל כך עדין עד שהוא לא היה מורגש.

תחילה חשבתי שהשמש האילתית שיבשה עליי את דעתי. אם הייתי אוכל בעיניים עצומות, הייתי חושב שלפניי מונחת עוגת גבינה נימוחה. לכן, החלטתי לתת טעימה לזוגתי. היא טעמה והנהנה, מאשרת כי הטעם נאה לה, ולאחר מכן ביקשה עוד טעימה ועוד אחת. זו היתה לי הוכחה ניצחת לכך שהכנאפיוּת של הכנאפה על המגש היתה בלתי מורגשת בעליל. כי זוגתי – את זה חייבים להבין – לא אוהבת כנאפה! כיוון שהיתה רעבה באותו הרגע, היא הסכימה לטעום; בדרך כלל, גם לזה היא לא מסכימה…

אני לא מצפה מכנאפה להיות צעקנית, אבל אני בטח לא מצפה ממנה ללחוש בקול ענות חלושה. ואת הכנאפה שטעמתי באילת אי אפשר היה בכלל לשמוע.

כנאפה באילת
משלוחים בלבד, בהזמנה טלפונית (חצי ק"ג מינימום הזמנה)
054-9181300

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.